User Tools

Site Tools


arduivadas_elektronika

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
Next revision
Previous revision
Last revision Both sides next revision
arduivadas_elektronika [2015/10/05 08:10]
ignas
arduivadas_elektronika [2015/10/25 21:29]
zrc1lt [Elektrinės grandinės]
Linija 2: Linija 2:
 ===== Elektrinės grandinės ===== ===== Elektrinės grandinės =====
  
-Kasdieną mus supa įvairiausi elektroniniai įrenginiai,​ prietaisai, kurie apdoroja, valdo ir perduoda labai daug informacijos. Visų jų pagrindas elektrinės grandinės. ​+{{:​temp.png?​200 |}} Mus supa įvairiausi elektroniniai įrenginiai,​ prietaisai, kurie apdoroja, valdo ir perduoda labai daug informacijos. Visų jų pagrindas elektrinės grandinės. ​
 Elektrinėse grandinėse visa informacija (komandos, skaičiai, garsai, vaizdai) perduodama **elektriniais signalais** – elektrinės įtampos (U) pokyčiais, impulsais. Elektrinėse grandinėse visa informacija (komandos, skaičiai, garsai, vaizdai) perduodama **elektriniais signalais** – elektrinės įtampos (U) pokyčiais, impulsais.
  
-{{:​temp.png?​200 |}}Pagal elektrinio signalo apdorojimo pobūdį grandinės yra skirstomos į **analogines**,​ **skaitmenines**.+Pagal elektrinio signalo apdorojimo pobūdį grandinės yra skirstomos į **analogines**,​ **skaitmenines**.
 Analoginis signalas, skirtingu laiko momentu, tarp aukštosios ir žemosios įtampos lygmenų turi be galo daug reikšmių. Analoginis signalas, skirtingu laiko momentu, tarp aukštosios ir žemosios įtampos lygmenų turi be galo daug reikšmių.
 Skaitmeninis signalas turi tik dvi reikšmes, kurias atitinka du elektrinės įtampos lygmenys – aukštasis ir žemasis (žr. 1 pav.). Skaitmeninis signalas turi tik dvi reikšmes, kurias atitinka du elektrinės įtampos lygmenys – aukštasis ir žemasis (žr. 1 pav.).
  
 ==== Elektrinių grandinių prototipavimas ==== ==== Elektrinių grandinių prototipavimas ====
-Geriausias būdas išsiaiškinti kaip veikia įvairūs elektroniniai prietaisai, jų grandinės, nustatyti ir suvokti jas sudarančių elementų veikimo, tarpusavio sąveikos dėsningumus – jas surinkti ant maketo plokštės (žr. 2 pav.). Toks aiškinimosi būdas vadinamas elektrinių grandinių prototipavimu ar tiesiog – maketavimu ar modeliavimu.+{{:​temp2.png?​200 |}} Geriausias būdas išsiaiškinti kaip veikia įvairūs elektroniniai prietaisai, jų grandinės, nustatyti ir suvokti jas sudarančių elementų veikimo, tarpusavio sąveikos dėsningumus – jas surinkti ant maketo plokštės (žr. 2 pav.). Toks aiškinimosi būdas vadinamas elektrinių grandinių prototipavimu ar tiesiog – maketavimu ar modeliavimu.
  
  
-{{:​temp2.png?​200 |}}Surenkant grandinę ant maketo plokštės, nereikia lituoti elementų, dalių kontaktai, jungiamieji laidai tiesiog įstatomi į specialius kontaktinius lizdus (žr. Kaip sudaryta maketo plokštė). Modeliuodami elektrinę grandinę, galime eksperimentuoti su įvairiais jos elementais, funkciniais parametrais,​ savybėmis.+Surenkant grandinę ant maketo plokštės, nereikia lituoti elementų, dalių kontaktai, jungiamieji laidai tiesiog įstatomi į specialius kontaktinius lizdus (žr. Kaip sudaryta maketo plokštė). Modeliuodami elektrinę grandinę, galime eksperimentuoti su įvairiais jos elementais, funkciniais parametrais,​ savybėmis.
  
 ===== Elektronikos elementai ir komponentai ===== ===== Elektronikos elementai ir komponentai =====
arduivadas_elektronika.txt · Keista: 2016/01/25 12:23 vartotojo simonas