User Tools

Site Tools


grandines_2

Skirtumai

Čia matote skirtumus tarp pasirinktos versijos ir esamo dokumento.

Link to this comparison view

Both sides previous revision Previous revision
grandines_2 [2015/10/23 14:04]
178.250.33.38
grandines_2 [2016/01/25 11:37] (esamas)
simonas
Linija 17: Linija 17:
 Omo dėsnis aprašo ryšį tarp įtampos, srovės ir varžos grandinėje:​ U=I*R. Omo dėsnis aprašo ryšį tarp įtampos, srovės ir varžos grandinėje:​ U=I*R.
  
-Jungiant grandinę lygiagrečiai ( a pav.), kiekvienoje grandinės šakoje (šiuo atvėju R1 ir LED1 sudaro vieną šaką, R2 ir LED2 sudaro kitą šaką ir t.t.), įtampa (U) yra vienoda ir lygi 9v. Tačiau elektros srovės (I) dydis gali skirtis. Srovės dydis šakoje randamas, padalinus šakos įtampą iš visos šakos varžos (R) I=U/R. Taip sužinome kokio stiprumo srovė teka per šviesos diodus. ​+Jungiant grandinę lygiagrečiai ( a pav.), kiekvienoje grandinės šakoje (šiuo atvėju R1 ir LED1 sudaro vieną šaką, R2 ir LED2 sudaro kitą šaką ir t.t.), įtampa (U) yra vienoda ir lygi 9V. Tačiau elektros srovės (I) dydis gali skirtis. Srovės dydis šakoje randamas, padalinus šakos įtampą iš visos šakos varžos(R)I=U/R. Taip sužinome kokio stiprumo srovė teka per šviesos diodus. ​
  
 Jungiant grandinę nuosekliai ( b pav. ), elektros srovė (I) visoje grandinėje yra vienoda, tačiau įtampa (U) skiriasi. Žinant elemento varžą (R), galima surasti įtampą kuri susidaro elemente (pvz. šviesos diode) pagal omo dėsnį: U=I*R. Jungiant grandinę nuosekliai ( b pav. ), elektros srovė (I) visoje grandinėje yra vienoda, tačiau įtampa (U) skiriasi. Žinant elemento varžą (R), galima surasti įtampą kuri susidaro elemente (pvz. šviesos diode) pagal omo dėsnį: U=I*R.
grandines_2.txt · Keista: 2016/01/25 11:37 vartotojo simonas