User Tools

Site Tools


arduivadas_arduivadas

Apie Arduino

Kas yra Arduino?

2003 metais studentas iš Italijos Massimo Banzi (kairėje) turėjo atlikti kursinį darbą ir jų maketui reikėjo nebrangaus valdymo kontrolerio. Po kelių mėnesių darbo gimė pirmasis Arduino (dešinėje).

Arduino – tai programuojamas elektroninis prietaisas, naudojantis Atmel firmos mikrovaldiklius, kurie pasižymi savo itin didelėmis galimybėmis. Tai atviro kodo platforma, todėl ji ir tapo populiari visame pasaulyje. Šis instrumentas suteikia jūsų kuriamam projektui didesnes galimybes “jausti” ir kontroliuoti fizinį pasaulį.

Arduino naudoja C ir C++ programavimo kalbos “mišinį”. Išmokti šią programavimo kalbą nėra sudėtinga. Jos aprašymą rasite čia. Trumpą arduino programavimo kalbos aprašymą rasite 4 priede.

Dar vienas geras Arduino privalumas – tai, kad jam yra sukurti papildomi priedėliai(angl.k Shield), kurie suteikia galimybę Arduino prijungti prie interneto, WiFi tinklo, Bluetooth ryšio. Taip pat gali suteikti galimybę naudoti SD atminties korteles ir dar daug visokių kitų galimybių.

Su Arduino žaisti galima kaip su LEGO – dėlioji detales ir iš karto matai rezultatą. Aišku, privalai laikytis tam tikrų taisyklių, kad nesudegintum mikrokontrolerio. Dėl šios priežasties “nepatyrusiems” siūlome pradėti nuo Arduino UNO.

Arduino UNO ypatingas tuo, kad jis nėra toks brangus kaip Arduino MEGA ar kita Arduino šeimos platforma, taip pat jame yra galimybė pakeisti pagrindinę mikroschemą (mikrokontrolerį). Daugiau informacijos apie Arduino galite rasti oficialioje svetainėje https://www.arduino.cc/

Arduino - puiki priemonė praplėsti moksleivių ir studentų žinias inžinerijos srityje, nes jo pagalba išbandoma ir elektronika, ir mechanika, ir programavimas vienu metu.

Arduino UNO išvadai

Arduino IDE diegimas į kompiuterį

Pirmas žingsnis. Tam, kad pradėtume darbą su Arduino, kompiuteryje, kuris naudoja Microsoft Windows operacinę sistemą, reikia įdiegti tvarkykles ir programavimo aplinką (IDE). Atsisiųskite į savo kompiuterį programinę įrangą iš http://arduino.cc/en/Main/Software ir ją įdiekite į kompiuterį. Dabar paimkite USB laidą, kurį gavote kartu su Arduino, ir įjunkite vieną galą į kompiuterį, o kitą į Arduino taip, kaip parodyta paveikslėlyje.

Ant Jūsų Arduino įsižiebs lemputės, iš kurių viena pradės nuolatos mirksėti. Jei taip atsitiko, vadinasi Jūsų Arduino veikia, bet su kompiuteriu dar nebendrauja. Kompiuteris aptiks naują USB įrenginį, kuriam pasiūlys diegti tvarkykles, tačiau automatinė paieška neduos rezultato. Nustatyte, kad tvarkyklės sistema ieškotų kataloge c:\Arduino-1.0.4\drivers (kiekviename kompiuteryje vieta ir pavadinimai gali šiek tiek skirtis). Kompiuteris aptiks tvarkykles ir jas įdiegs. Norėdami patikrinti, ar viskas tvarkoje, spustelėkite dešinį pelės klavišą ant piktogramos „My Computer“ ir pasirinkite „Properties“, o po to „Devices“. Ties USB įrenginiais turi atsirasti užrašas, kad prijungtas Arduino. Jei ties USB įrenginiu yra šauktukas, pakartokite tvarkyklės diegimą. Angliška detali instrukcija yra čia:

http://arduino.cc/en/Guide/Windows

Jei klaidų nebuvo, Jūsų kompiuteris pasiruošęs darbui su Arduino.

Arduino programavimo aplinka (IDE)

Diegdami tvarkykles mes jau įdiegėme programavimo aplinką. Dabar ją reikia paleisti. Paleiskite failą c:\arduino-1.0.5\arduino.exe, ekrane pamatysite langą, koks pavaizduotas čia:

Tai Arduino programavimo aplinka (IDE – Integrated Development Environment).

Nueikite su pele į „Tools“, „Board“ ir pasirinkite „Arduino Uno“ (arba tokią plokštę, kokią esate prijungę).

Puiku, dar liko nustayti COM jungties numerį (COM Port): „Tools“, „Serial Port“ ir nustatykite tokį, kuris buvo nurodytas prie „Devices“, kai diegėte tvarkyklę.

Jei nustatysite neteisingą numerį, Jūsų Arduino tiesiog nepriims įkeliamų programų, eikite atgal į „Tools“, „Serial port“ ir nustatykite kitą.

Kaip patikrinti ar teisinga COM jungtis? Betikrindami išvien išmoksime ir bazinio programavimo. Eikite į „File“, „Examples“, „Basics“ ir pasirinkite „Blink“.

Pradėkime darbą - projektai

arduivadas_arduivadas.txt · Keista: 2015/10/21 13:40 vartotojo 193.219.47.27